15'

15’ – CREDIBILITATEA NOASTRĂ ÎN FAȚA OAMENILOR

8 Aprilie 2017, în Colegiu, Comisii, Cultural, Noutăți, Proiecte, Foto

În seara zile de joi, 6 aprilie, la Colegiul Sfântul Nicolae a avut loc o nouă întâlnire din cadrul proiectului 15’. Dacă în apropierea sărbătorii Nașterii Domnului, evenimentul l-a avut ca invitat pe părintele conferențiar Patriciu Vlaicu de la parohia Sfântul Nicolae din Bruxelles, ediția aceasta s-a bucurat de prezența unui alt exponent de seamă al ortodoxiei românești din diaspora, părintele Răzvan Andrei Ionescu. Tema dialogului a fost: „Credibilitatea noastră în fața oamenilor”

15' - Credibilitatea noastră în fața oamenilor. Invitat: Pr. Răzvan Ionescu

3 Aprilie 2017, în Colegiu, Cultural, Noutăți, Proiecte

Colegiul Sfântul Nicolae și masteranzii din cadrul Masterului de Misiune și Slujire Pastorală, de la Facultatea de Teologie Ortodoxă „Dumitru Stăniloae” din Iași, vă invită la un dialog despre credibilitatea noastră ca oameni ai Bisericii, sau studenți la teologie, sau absolvenți, sau preoți în fața oamenilor. Invitatul nostru este Pr. Răzvan Ionescu, paroh al parohiei ortodoxe române „Sfânta Parascheva - Sfânta Genoveva” din Paris și responsabil al direcției „Teologie și știință” în cadrul Centrului Ortodox de Studii și de Cercetări „Dumitru Stăniloae” din Paris.