ANCORA

Proiecte ale Colegiului „Sfântul Nicolae“, premiate la Gala Naţională a Voluntarilor

15 Ianuarie 2018, în Proiecte, Noutăți, Proiecte, Foto
Sursă foto: https://www.facebook.com/GalaNationalaAVoluntarilor/

Colegiul „Sfântul Nicolae“ este unul dintre mediile cele mai propice voluntariatului din mediul studenţesc ieşean. Anual, acesta ajunge la inimile oamenilor prin diverse proiecte ce au ca scop, pe de o parte, acţiunile filantropice concretizate prin ajutorarea semenilor, iar pe de altă parte, promovarea creativităţii şi a spiritului critic. Ca şi în anul 2016, Colegiul a participat şi anul trecut la Gala Naţională a Voluntarilor, eveniment menit să recunoască meritele voluntariatului, la nivel naţional.

Susține și tu activitatea Colegiului „Sfântul Nicolae” la Gala Națională a Voluntarilor

4 Decembrie 2017, în Comisii, Noutăți, Proiecte

Colegiul „Sfântul Nicolae” este unul dintre mediile cele mai propice voluntariatului din mediul studențesc ieșean. Anual, acesta ajunge la inimile oamenilor prin diverse proiecte ce au ca scop pe de o parte acțiunile filantropice concretizate prin ajutorarea semenilor, iar pe de altă parte promovarea creativității și a spiritului critic.

Festivalul Concurs de scurtmetraje ANCORA la cea de a II-a ediție

23 Mai 2017, în Colegiu, Noutăți, Proiecte

Sâmbătă, 20 mai 2017, la Muzeul Mitropolitan din Iași a avut loc festivitatea de premiere a celei de a II-a ediții a Festivalului Concurs de scurtmetraje ANCORA, competiție organizată de Colegiul „Sfântul Nicolae” din Iași. În cadrul competiției s-au premiat cele mai reușite creații artistice realizate de elevii și studenții amatori de film din Iași dar și din județele Neamț, Suceava și Botoșani.

Festivalul concurs „Ancora” a început

20 Martie 2017, în Proiecte, Noutăți

Festivalul-concurs de scurtmetraje ANCORA 2017

”Fii regizorul tău! Scrie-ți scenariul!”

- Regulament de desfășurare –

Descriere

Acest concurs se adresează tuturor celor interesați de concept: elevi, studenți, amatori dar și iubitori de film ce doresc să participe la acest festival prin înscrierea și prezentarea creațiilor artistice într-un cadru organizat de către Colegiul „Sfântul Nicolae” din Iași (Colegiul).

Festivalul concurs de scurtmetraje ANCORA se află la ediția a II-a.

Festivalul ANCORA ”ancorează” cu pași repezi! - Comunicat de presă -

18 Mai 2016, în Colegiu, Proiecte, Noutăți

Sfârșitul primei ediții a Festivalului Concurs de scurtmetraje ANCORA se apropie cu pași mărunți dar repezi, prin urmare, prima etapă a concursului, cea de înscriere, s-a încheiat. Scurtmetrajele înscrise în competiție sunt oferite juriului spre analiză și deliberare iar cele mai reprezentative creații artistice vor fi nominalizate în cadrul Festivalului.

Tinerii plini de entuziasm și energie au realizat scurtmetraje cu diferite teme de promovare, susținând ideea acestei ediții: Tineri, motor, acțiune! Sfaturi de la tineri pentru tineri!.