Seară de film - „Fără arme în linia întâi”

Luna martie a debutat în Colegiul Sfântul Nicolae printr-un eveniment care a lăsat cu siguranță în sufletul participanților sămânța cea bună a iubirii. În cadrul evenimentului organizat de comisiile Strângere de Fonduri și Administrativă, a fost lansată Tombola Caritabilă și a rulat filmul Hacksaw Ridge, câștigător al Premiului Oscar. Seara a început prin a-i invita pe cei din sală să lupte alături de personajul principal, Desmond Doss, fără armă în linia întâi. În prima parte a filmului în sală s-au auzit surâsuri care de care mai vesele.

Seara lui Dragobete

Dragobetele este o zi a românilor, o zi în care se sărbătorește dragostea, așa cum ne-au lăsat-o strămoșii noștri. Cu prilejul acestei zile, vă invităm să petreceti, alături de persoana iubită, într-o atmosferă plăcută și relaxantă, o Seară a lui Dragobete.

Workshop, Bunele maniere - astăzi

3 Decembrie 2016, în Colegiu, Caritabil, Noutăți

Ieri, 2.12.1016, în cadrul Zilelor Colegiului „Sfântul Nicolae” a contiunat atmosfera plăcută începută la Seara de film. Vineri seară, începând cu ora 16:53, în sala de lectură a Colegiului, s-a desfășurat Workshop-ul intitulat Bunele maniere-astăzi. Activitatea a fost organizată de către Comisia Fundraising, sub coordonarea directă a lui Matei Horodincă.

Prima săptămână DAU

25 Noiembrie 2016, în Colegiu, Caritabil, Noutăți

Proiectul DAU, o inițiativă a comunității de fete care aparține Colegiului Sfântul Nicolae, a debutat săptămâna aceasta, impactul fiind pe măsura entuziasmului. Ziua de joi nu a fost aleasă întâmplător, ci pentru că este inchinată de Biserică cinstirii Sfântului Nicolae, un adevărat Părinte al săracilor și patronul Colegiului nostru.