Campionatul de fotbal - Facultatea de Teologie Ortodoxă „Dumitru Stăniloae”

20 Decembrie 2016, în Colegiu, Noutăți

Miercuri, 14 decembrie, Comisia „Timp Liber” a Colegiului „Sfântul Nicolae” din Iași, a organizat pentru  Facultatea de Teologie „Dumitru Stăniloae” Iași  un Campionat de Fotbal. Acesta a avut loc la Baza sportivă din Metalurgie. Au participat opt echipe a câte cinci jucători plus unul, căpitanii fiind reprezentați de către: R. Floria, F. Mirea, I. Popa, C. Bailău, D. Vlădău, C. Vacarciuc, P.Cernat, M. Enea. Meciurile  au fost de câte 16 minute, fiecare repriză durând 8 minute   Echipa care s-a impus și a câștigat campionatul a aparținut lui Petru Cernat, reprezentând echipa Colegiului „Sfântul Nicolae” din Iași, victoria lor fiind premiată printr-o Cupă și medalii pentru fiecare jucător. În continuare,  câștigătorii vor reprezenta Facultatea de Teologie în Campionatul de Fotbal, ce se va desfășura în cadrul Universității „Alexandru Ioan Cuza”, în semestrul al II-lea. Meciurile au fost arbitrate de Pr. Laurean Mircea și Marin Răducu.

Echipa de organizare a fost alcătuită din Ancuța Tony, Apopei Ștefan, Gabriel Ceahlău , Ionuț Ceahlău și  Ilaș Andrei-Ciprian.

Atmosfera a fost pe măsura așteptărilor, fiecare meci trăindu-se intens.