Concurs

23 Noiembrie 2016, în Cultural, Proiecte

Iași, 28 octombrie 2016

Dragă Societate,

Mă bucur că pot să-mi spun oful. Mă poți considera un mic Sisif, deși conștient că nu va putea să scape de pedeapsa eternă, se supune osândei.

Concurs de cultură generală

6 Decembrie 2015, în Colegiu, Educativă, Noutăți, Proiecte, Foto

„În ce an s-a născut Mihai Eminescu?”. A fost una din multele intrebări adresate participanților concursului de cultură generală, desfășurat la Colegiul Sfântul Nicolae. Ieri, pe data de 4 decembrie, studenți ai Facultății de Teologie Ortodoxă „Dumitru Stăniloae” s-au adunat la Colegiu, în Sala Festivă, pentru a-și măsura gradul de cultură generală.