Cutia cu Papucei pentru Ei

„Cutia cu papucei pentru ei“ în Şendreni

16 Aprilie 2018, în Colegiu, Noutăți, Proiecte, Foto

Membrii Colegiului „Sfântul Nicolae" din Iaşi s-au deplasat în Sfânta şi Marea Joi, 5 aprilie 2018, în Parohia „Naşterea Maicii Domnului" din satul Şendreni, localitatea Victoria, judeţul Iaşi. Peste 20 de copii au beneficiat de încălţăminte nouă de vară, achiziţionarea acestora făcându-se prin intermediul mai multor donaţii.

„Cutia cu papucei“ în satul Aurel Vlaicu din Botoşani

5 Aprilie 2018, în Colegiu, Noutăți, Foto

Voluntarii proiectului „Cutia cu papucei pentru ei" de la Colegiul „Sfântul Nicolae" din Iaşi au vizitat sâmbătă, 31 martie 2018, Parohia „Naşterea Maicii Domnului" din satul Aurel Vlaicu, comuna Avrămeşti, judeţul Botoşani, unde 28 de copii din familii defavorizate au primit încălţăminte nouă.

După săvârşirea Sfintei Liturghii, membrii colegiului au împărţit copiilor din localitate încălţăminte, dulciuri şi iconiţe cu Sfântul Ierarh Iosif cel Milostiv, după care au fost binecuvântaţi de părintele paroh.

„Cutia cu papucei pentru Ei” te invită la „Crosul pentru școli”

12 Martie 2018, în Colegiu, Noutăți, Proiecte

„Cutia cu papucei pentru Ei reprezintă unul dintre cele mai importante proiecte ale Colegiului „Sfântul Nicolae”. Anual, prin intermediul acestuia, sute de copii provenind din familii sărace de pe cuprinsul Arhiepiscopiei Iașilor primesc încălțăminte de calitate din piele. Prin activitatea sa, proiectul a ajuns să aducă bucurie pe chipurile a mai bine de 450 de copii provenind din 13 comunități sărace din zona Moldovei.

”Cutia cu papucei pentru Ei” își reia activitatea

8 Noiembrie 2016, în Comisii, Misionar, Noutăți

Noul an universitar aduce pentru Colegiul Sfântul Nicolae atât implementarea de proiecte noi cât și o continuitate a celor deja existente. Printre proiectele cu tradiție în comunitatea Colegiului se regăsește și  ”Cutia cu papucei pentru Ei”, a cărui activitate a fost reluată pentru prima dată în acest an pe data de 6 noiembrie.