Evenimente speciale în prima parte a Zilelor Colegiului „Sfântul Nicolae”

În perioada 4-8 decembrie, la Colegiul „Sfântul Nicolae” au avut loc Zilele Colegiului, evenimente care au în centru sărbătorirea Sfântului Ierarh Nicolae, patronul instituției. Evenimentele care se desfășoară în această perioadă vizează pe de o parte direct membrii, iar pe de altă parte sunt adresate și tuturor celor colaborează cu voluntarii Colegiului.

Întâlnirea cu dentistul

5 Aprilie 2017, în Comisii, Proiecte, Noutăți, Proiecte

Nici săptămâna aceasta membrii Colegiului „Sfântul Nicolae” nu au uitat să împartă zâmbete. De data aceasta copiilor din satul Stanca. Mihăiță și Gabriela, căci despre ei este vorba aici, au fost foarte încântați atunci când au aflat ca vor face o excursie în Iași, la un stomatolog. Bucuria a fost și mai mare atunci cand  zâmbetele lor au devenit mai frumoase și mai sănătoase.

“Te invit la un zâmbet, plătesc eu”

23 Martie 2017, în Proiecte, Proiecte

Și săptămâna aceasta, membrii Colegiului Sfântul Nicolae au oferit zâmbete copiilor, norocoșii fiind doi tineri din satul Curagău, comună Comarna. Drumul până la Curagău a fost greu, dar voluntarii noştri nu au renunțat și au reușit să ducă la bun sfârșit ceea ce şi-au propus. Copiii au beneficiat nu doar de kit-ul de îngrijire oferit săptămânal, ci și de un prânz cald. După ce s-a lansat pagina de facebook „Dăruiește un zâmbet”, Diana Penciuc a fost interesată de acest proiect, de aceea a cerut mai multe detalii.

Festivalul concurs „Ancora” a început

20 Martie 2017, în Proiecte, Noutăți

Festivalul-concurs de scurtmetraje ANCORA 2017

”Fii regizorul tău! Scrie-ți scenariul!”

- Regulament de desfășurare –

Descriere

Acest concurs se adresează tuturor celor interesați de concept: elevi, studenți, amatori dar și iubitori de film ce doresc să participe la acest festival prin înscrierea și prezentarea creațiilor artistice într-un cadru organizat de către Colegiul „Sfântul Nicolae” din Iași (Colegiul).

Festivalul concurs de scurtmetraje ANCORA se află la ediția a II-a.

Am dat startul Campaniei 2 la sută

3 Martie 2017, în Colegiu, Comisii, Proiecte, Noutăți

Redirecționează 2% către proiectele noastre și sprijină, ajută și fii alături de cei care au nevoie! Peste 150 de voluntari și peste 3000 de tineri și bătrâni au beneficiat de ajutorul oamenilor în 2016 prin proiectele noastre. Descarcă și completeaza formularul! Nu presupune niciun cost!

Seara lui Dragobete

Dragobetele este o zi a românilor, o zi în care se sărbătorește dragostea, așa cum ne-au lăsat-o strămoșii noștri. Cu prilejul acestei zile, vă invităm să petreceti, alături de persoana iubită, într-o atmosferă plăcută și relaxantă, o Seară a lui Dragobete.

„Seara la Colegiu”

12 Decembrie 2016, în Colegiu, Comisii, Proiecte, Proiecte

În data de 8 decembrie, în Sala Juventus a Colegiului „Sfântul Nicolae” a avut loc „Seara la Colegiu”, eveniment organizat an de an de către Comisia „Proiecte”, cu prilejul Zilelor Colegiului, ce s-au desfășurat în perioada 1-10 decembrie 2016.