seara la colegiu

O nouă Seară la Colegiu

21 Decembrie 2017, în Colegiu, Proiecte, Noutăți, Proiecte, Foto

Zâmbete, teatru, voie bună și colinde, sau altfel spus încă o seară de neuitat la Colegiul „Sfântul Nicolae”. Vineri, 15. 12. 2017, începând cu orele 18:00 a avut loc tradiționalul eveniment „Seara la Colegiu”.

Seara a debutat cu Grupul psaltic „Datina”, care au vestit Nașterea Domnului prin interpretarea de colinde tradiționale. În continuare, programul a continuat cu trupa de teatru

Tombola Caritabilă - Premii

1 Aprilie 2016, în Caritabil, Noutăți, Proiecte

După cum s-a anunțat și la Seara la Colegiu din data de 29.03.2016, Tombola Caritabilă organizată de membrii Colegiului „Sfântul Nicoale” a ajuns la final. În unul din momentele evenimentului de marți s-a făcut extragerea biletelor și cele 34 de premii puse în joc de către organizatori și-au găsit în sfârșit câștigătorii. Astfel, după cum urmeaza, premiile și destinatarii lor sunt:

Laptop

• Cabat Elena-biletul cu nr.2050

Ou de struț încondeiat

Seara la Colegiu

6 Decembrie 2015, în Colegiu, Proiecte, Noutăți, Proiecte, Foto

Seara de 3 decembrie 2015 a fost încununată de un eveniment inedit în cadrul Zilelor Colegiului ”Sfântul Nicolae”. Eveniment de mare amploare,  ce a adunat 150 de studenti, tineri și elevi, persoane de toate vârstele, în sala Juventus a Colegiului. Oaspeți de seamă, momente de taifas, muzică folk și multe alte surprize au avut loc în această seară.

Seara la Colegiu

30 Noiembrie 2015, în Colegiu, Proiecte, Noutăți, Proiecte, Foto

Te așteptăm la Colegiu!
Ce spui de o seară la noi? Te vom întâmpina cum se cuvine, te vom așeza la loc de cinste și îți vom arăta ce avem noi mai de preț!

Cu ocazia Zilelor Colegiului ”Sfântul Nicolae”, te invităm alături de noi să iei parte la câteva momente de taifas, clipe comice, amuzament și bună dispoziție. Cântece folk, timp de neuitat și multe alte surprize te așteaptă la Colegiu

Toate postările din cadrul acestui eveniment vor avea hashtag-ul #Hai_la_Colegiu

Te așteptăm cu drag!

Seară la Colegiu 2014

10 Decembrie 2014, în Colegiu, Aleph, Cultural, Noutăți, Proiecte, Foto

În seara zilei de joi, 4 decembrie 2014, la Colegiul „Sfântul Nicolae” a avut loc o manifestare cultural-artistică, numită „Seară la Colegiu”, ajunsă anul acesta la a III-a ediție. Evenimentul a fost deschis publicului larg, participând aproximativ 150 de persoane, atât membri ai Colegiului cât și persoane din afara acestuia.