Întâlnire de formare a coordonatorilor din cadrul comunității Colegiului Sfântul Nicolae

În perioada 7-10 august 2019, coordonatorii departamentelor existente (Liturgică, Misionară, Proiecte, Culturală, Administrativă, Imagine și Timp Liber) din cadrul comunității Colegiului Sfântul Nicolae s-au întâlnit în cadrul unei întâlniri de formare la Mănăstirea Sihăstria Putnei. Mentorii și facilitatorii acestei întâlniri au fost părintele arhimandrit Hrisostom Rădășanu, consilier în cadrul Sectorului de Învățământ al Arhiepiscopiei Iașilor, și domnul Ionuț Bursuc, coordonator și partener în cadrul proiectelor ce au la bază accesarea fondurilor europene pe diferite platforme din cadrul Mitropoliei Moldovei și Bucovinei.

Comunitatea Colegiului„Sfântul Nicolae” din Iaşi şi-a răsplătit voluntarii

Membrii şi coordonatorii Colegiului „Sfântul Nicolae” din Iaşi au participat ieri, 30  mai 2019, la cea de a V-a ediţie a Galei Voluntarilor, festivitatea având loc la Hotelul Bellaria din Iaşi. Evenimentul şi-a dorit să premieze cei mai activi şi implicaţi voluntari ai comunitaţii, dar şi-a propus să evidenţieze şi cele mai bune proiecte, aducând totodată un semn de mulţumire partenerilor care s-au remarcat pe parcursul anului universitar 2018-2019.

Făurar 2019 – start-up pentru un nou semestru în Colegiul „Sfântul Nicolae”

În perioada 22-24 februarie, coordonatorii și cei mai implicați membri ai Colegiului „Sfântul Nicolae”, s-au întâlnit la Durău, pentru un nou team building de cunoaștere și formare – Făurar 2019. Mentorii acestor zile au fost părintele arhimandrit Hrisostom Rădășanu, consilier în cadrul Sectorului de Învățământ al Arhiepiscopiei Iașilor, părintele Lucian Filip, directorul Centrului de Formare Continuă și domnul Mircea Meriacri, directorul instituției.

CSN-iștii campioni la fotbal !

18 Noiembrie 2016, în Colegiu, Timp liber, Noutăți

Miercuri, 16 noiembrie, Comisia „Timp Liber” a Colegiului „Sfântul Nicolae” din Iași a organizat pentru membrii săi  un Campionat de Fotbal. Acesta a avut loc la Baza sportivă din Metalurgie. Au participat trei echipe a câte cinci jucători, căpitanii fiind reprezentați de către: Gîlcă Mădălin, Anuța Tony și Jipa Iustin. Echipa care s-a impus și a câștigat campionatul a aparținut lui Mădălin Gîlcă, victoria lor fiind premiată printr-o medalie și o diplomă.

Campionat de Șah în cadrul Colegiului

22 Mai 2016, în Timp liber, Noutăți

Luni 16 mai, în Sala Festivă din cadrul Colegiului Sfântul Nicolae din Iași, s-a desfășurat Campionatul de Șah pentru studenți. Concursul aflându-se la prima ediție. Campionatul de Șah a fost organizat de către Constantin Vacarciuc, membru al Comisiei Timp Liber. Acesta s-a desfășurat în șapte runde, iar câștigătorii sunt: Locul al III-lea Maftei Andrei, Locul al II-lea Focșa Mihai și Locul I a fost câștigat de către Axinte Iulian.

Cazac Amfian – membru al Redacției Alpha