Colegiul „Sfântul Nicolae” se extinde

11 Mai 2016, în Colegiu, Cazare, Noutăți

În anul academic 2016-2017, Colegiul „Sfântul Nicolae” se extinde într-o nouă clădire destinată în exclusivitate fetelor, studente în Iași.

Vă facem cunoscută o nouă posibilitate de cazare pentru maicile și studentele care urmează cursurile unei Facultăți a Universității „Alexandru Ioan Cuza” sau care se vor înscrie pentru următorul an universitar (2016-2017).

În anul 2013 s-a deschis Colegiul „Sfântul Nicolae”, prima comunitate de acest tip din Iași. Termenul care definește această comunitate este acela de VIE prin cele trei elemente ce decurg din acesta: voluntariat, implicare și experiențe. Toate aceste trei elemente ajută la dezvoltarea personală a membrilor prin experiențele formative (comisii de activitate, proiecte și traininguri) pe care le dobândesc în urma participării active la programul și posibilitățile noastre.

Anul acesta, cu părinteasca binecuvântare a Înalpreasfințitului Teofan, Mitropolitul Moldovei și Bucovinei, comunitatea noastră se va extinde prin deschiderea unui internat pentru fete. Această aripă a Colegiului „Sfântul Nicolae” va fi situată în incinta Catedralei Mitropolitane, etajele 1 și deasupra Bibliotecii „Dumitru Stăniloae”. Studentele cazate aici vor avea aceleași beneficii și posibilități de dezvoltare ca și  membri actuali ai comunității noastre.

Prețul unei camere variază între 350 și 400 de lei pe lună cu toate utilitățile incluse. Serviciile pe care Colegiul „Sfântul Nicolae” ca și loc de cazare le oferă, și de care vor beneficia și persoanele cazate în noul internat pentru fete, sunt: camere cu baie pentru o singură persoană, internet de bandă largă, cantină-restaurant, oficiu cu diferite dotări casnice, birou IT, spațiu de relaxare și o sală de lectură.

Pentru mai multe detalii și informații  referitoare la această nouă posibilitate de cazare pentru studente, nu ezitați să ne contactați folosind următoarele date de contact:

E-mail: tocvalentin@gmail.com

Nr. Telefon: 074.554.9784- Valentin Țoc Director Colegiul „Sfântul Nicolae”

Vă invităm de asemenea să ne vizitați site-ul și pagina de facebook