Seară de poezie și Tradiții de Crăciun

5 Decembrie 2016, în Colegiu, Noutăți, Proiecte

Zilele Colegiului continua cu un alt proiect de traditie...poetica! Intra pentru mai multe detalii!

Vă invităm cu drag și voie bună să ne bucurăm împreună de Seara de Poezie și Tradiții de Crăciun, o seară în care povestea Crăciunului va fi zugrăvită în frumoase tradiții românești. Nicicând Crăciunul nu poate fi povestit mai frumos ca atunci cînd gazdele sunt poezia, tradițiile, colindul, jocul și teatrul. Vă așteptăm miercuri, 7 decembrie, de la ora 19:03, în sala Juventus a Colegiului Sfântul Nicolae pentru a sărbători frumos, dar și pentru a-i răsplăti pe cei mai îndemânatici în ale condeiului, câștigătorii concursului "Să redescoperim scrisoarea!".

Invitati in aceasta seara:

Corul Aleph

Corul Eirini

Leonard Lutia

si o trupa de recitatori dintre membrii Colegiului.

Pentru orice informație, ne puteți contacta la 0741.353.539 (Marius Elisei, coordonator al proiectului)