Comisia Proiecte

Prima seară caritabilă de film din acest an universitar

6 Noiembrie 2019, în Colegiu, Comisii, Proiecte, Misionar, Noutăți, Proiecte, Foto

„Nimic nu e pierdut dacă privești din unghiul potrivit”. Din acest punct începe călătoria lui Howard,care și-a pierdut unicul copil si care se va confrunta pe parcurs cu cele trei entități pe care le detestă: Timpul, Iubirea și Moartea. Un film despre încercările vieții, despre durere si speranță, despre Viață și Moarte, despre Iubire și Timp.
Vă așteptăm pe 14 noiembrie, la ora 19.00, în sala Juventus a Colegiului Sfântul Nicolae, să-l însoțiți pe Howard în călătoria lui de a afla despre „frumusețea ascunsă" a vieții.

O nouă Seară la Colegiu

21 Decembrie 2017, în Colegiu, Proiecte, Noutăți, Proiecte, Foto

Zâmbete, teatru, voie bună și colinde, sau altfel spus încă o seară de neuitat la Colegiul „Sfântul Nicolae”. Vineri, 15. 12. 2017, începând cu orele 18:00 a avut loc tradiționalul eveniment „Seara la Colegiu”.

Seara a debutat cu Grupul psaltic „Datina”, care au vestit Nașterea Domnului prin interpretarea de colinde tradiționale. În continuare, programul a continuat cu trupa de teatru