Fundația Comunitară Iași

Colegiul „Sfântul Nicolae” , parte din Apelul de finanțare pentru organizațiile care lucrează cu grupuri vulnerabile

Coordonatorii Colegiului „Sfântul Nicolae” au depus documentele pentru Apelul de finanțare pentru organizațiile care lucrează cu grupuri vulnerabile și a primit acordul pentru acesta.

Inițiativa aparține Fundației Comunitare Iași, alături de Civica și Bethany Iași.

Colaborare între Fundația Comunitară Iași și Colegiul „Sfântul Nicolae”

28 Aprilie 2020, în Colegiu, Comisii, Proiecte, Misionar, Noutăți, Proiecte, Foto

În această perioadă, voluntarii Colegiului „Sfântul Nicolae” s-au alăturat activităților desfășurate de Fundația Comunitară Iași. Mai precis, membrii Colegiului au oferit sprijin în transportarea unor materiale de strictă necesitate pentru cadrele medicale, care se află în linia întâi în lupta cu noul coronavirus.

Dintre toate activitățile desfășurate împreună cu Fundația Comunitară Iași, amintim oferirea următoarelor materiale: